انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری

رنگ ها تاثیر بسیار مستقیمی بر روی راندمان کاری شما در شرکت و محل کارتان دارند. به خاطر اینکه به طور مستقیم بر روی فعالیت های مغزی شما و احساسات شما و حتی اطرافیانتان تاثیر می گذارد. برای همین منظور در صورتی که رنگ استفاده شده در دکوراسیون داخلی محیط کار و فعالیت شما رنگ تیره است و یا مبلمان اداری رنگ پریده ای دارید، بهتر است تا هرچه زودتر و سریع تر به فکر تغییر دکوراسیون محیط کار خود و رنگ بخشیدن به محیط کارتان باشید. چرا که رنگ های به اصطلاح مرده باعث القای روحی خسته و حس منفی و کسالت بار به شما میشود. همین امر موجب پایین آمدن میزان انرژی و کاهش راندمان کاری شما میشود.

در این مقاله سعی کرده ایم تا انواع رنگ های مبلمان اداری را برای داشتن یک انتخاب خوب بررسی کنیم.

انواع رنگ های مبلمان اداری

  1. استفاده از رنگ های تیره :

میتوانیم از مبلمانی استفاده کنیم که شامل چوب، شیشه و کروم است. تمامی اینها در کنار هم یک طراحی جذاب را برای معماری داخلی رقم میزند. رنگ های تیره معولا حس قدرت را به دیگران القا می کند.

  1. استفاده از رنگ سفید

رنگ سفید را معمولا برای سبک هایی مانند مینیمالیست مناسب میدانند. علاوه بر این در محیط های کاری که فضای کوچکی دارد هم از این رنگ استفاده میشود تا محیط بزرگ تر به نظر برسد.

  1. استفاده از رنگ های شاد

اگر محیطی که در آن کار میکنید، محیطی پر جنب و جوش باشد باید از رنگ های شاد استفاده کرد. رنگ هایی مانند آبی آسمانی یا قرمز و غیره.

نکاتی پیرامون رنگ مناسب محیط کار

برای انتخاب کردن یک رنگ شیک و مناسب برای محیط کاری، شما باید به سه نکته ی مهم توجه ویژه ای داشته باشید.

  • نوع کاربری از مبلمان اداری : این مورد یکی از مهمترین نکات در انتخاب کردن بهترین رنگ محیط کاری است زیرا نوع کاربری شما از رنگ مبلمان اداری شما تعیین میشود. به عنوان یک مثال جالب وقتی شما داخل یک دفتر وکالت میروید، هیچ گاه رنگ های جیغ و یا بسیار روشن را مشاهده نمی کنید. همیشه در زمان طراحی مبلمان اداری رنگ تیره را سفارش میدهند.
  • القای حسی خاص در مخاطب : در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها را با توجه به روتن شناسی رنگ ها رونق میدهند. مثلا در محیط یک رستوران بیشتر سعی میشود تا از رنگ های سفید و یا نارنجی استفاده کنند چرا که این رنگ ها موجب القای حس گرسنگی در مشتریان میشود.
  • رنگ و محیط مکمل یکدیگر: باید در انتخاب رنگ ها دقت کنید تا محی داخلی را محدود نکنند. مثلا برای محیط های کوچک بیشتر از رنگ های تیره به کار میبرند تا فضا بزرگ تر به نظر برسد. در مقاله ای دیگر درمورد “دکوراسیون دفتر کار کوچک” بیشتر صحبت کرده ایم. نکته ای دیگر که باید توجه شود در زمانی است که محیط کم نور باشد. در این زمان رنگ های روشن میتواند باعث بازتاب تور شده و فضا را روشن تر کنند.