در اندروید حرفه ای شوید

پیش از پرداختن به موضوع حرفه ای شدن در اندروید ،باید بدانید که طبق تحقیقات صورت گرفته بیش از ۸۲ درصد جمعیت جهان از گوشی های تلفن همراه استفاده مکینند و بر روی گوشی تلفن همراه خود ،سیستم عامل اندروید نصب دارند و مطمئنا این رقم در سال های آینده به میزان بیشتری افزایش خواهد یافت.پس کمتر کسی را میابید که با اندروید آشنا نباشد.
اندروید یک سیستم عامل open source است که تمامی توسعه دهندگان میتوانند به کدهای منبع آن دسترسی داشته باشند.
اندروید سیستمی با امنیت بسیار بالاست و این امنیت بالا را مدیون لینوکس میداند که هسته سیستم عامل آن را تشکیل داده است.
از آنجایی که سیسم های اندرویدی اعم از تلفن های همراه و تبلت ها ،از قیمت کمتری نسبت به سیستم های IOS برخوردارند ،لذا طرفداران بیشتری دارد.بنابر همین عرضه ،تقاضا برای برنامه های اندرویدی با استقبال بسیاری روبروست.

چگونه در برنامه نویسی اندروید حرفه ای شویم

اما برای ورد به بازار کار اندروید و بالاتر از آن برای حرفه ای شدن به چه مورادی نیاز است بپردازیم؟لازم است تا بدانید برنامه نویس اندروید شدن کار ساده ای است اما اینکه بتوانید یک برنامه نویس حرفه ای و صد البته موفق در این زمینه شوید کار بسیار سختی است و راه بسیار دشواری پیش رویتان است.پس اگر اهل تلاش و تعهد و صبر زیادی نیستید بهتر است مسیر خود را عوض کنید و بدنبال رشته دیگری بگردید!زیرا هیچ راه میانبر دیگری وجود ندارد.
برای حرفه ای شدن در اندروید یک سری موارد را لازم است تا رعایت نمایید تا با پرداختن به آن ها به یک حرفه ای در این عرصه تبدیل شوید.

یادگیری زبان جاوا

یادگیری زبان جاوا یکی از ملزومات حرفه ای شدن در اندروید است.در واقع بدون جاوا ،موفقیت در اندروید امکان ناپذیر است.نتیجه اینکه پیش از یادگیری اندروید ،لازم است تا در جاوا حرفه ای شوید.کلاس آموزش جاوا در این بین ، می تواند به شما یاری رساند.

یادگیری الگوهای جاوا

لازم است تا در مورد اندروید الگوهای آن را به خوبی آموزش ببینید.بدین منظور هر زمان در برنامه نویسی دچار مشکل شدید با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده در وقت خود صرفه جویی نمایید.علاوه بر این شناخت الگوها در زمانی که قصد دارید کار تیمی انجام دهید بسیار ضروری است زیرا باید بدانید زمانیکه تیم از الگوهای decorator و یا factory استفاده میکند ،منظورش چیست .

در مورد اندروید بسیاری از ابزارها در دسترس است که حتی حرفه ای ها هم از تمام آن ها استفاده نمیکنند بنابراین لازم نیست تمامی این موارد را بیاموزید.اما لازم است تا این ابزارها را بدرستی بشناسید تا در زمان لزوم بتوانید از آن ها استفاده نمایید .اما از بین تمام این ابزارها آشنایی با ابزارهایی مانند ADB یا Android Debugging Bridge به منظور خطایابی و رفع اشکال ضروری است و در روند برنامه نویسی شما بسیار تاثیر گذار است.

انتخاب منبعی مناسب برای آموزش

پیدا نمودن جواب سوالات در اینترنت بسیار ساده است اما پیدا نمودن جواب صحیح مهم است .اگر در اینترنت بدنبال مرجعی برای یادگیری میگردید ما سایت developer.android.com را به شما معرفی مینماییم.در این سایت میتوانید با کمک آموزش هایی که توسط متخصصین این زبان ارائه شده ،پروژه خود را پیش ببرید و از این آموزش ها برای بالا بردن کیفیت برنامه نویسی خود استفاده نمایید .

متفاوت باشید

در دنیای اندروید ،متفاوت بودن حرف اول را میزند.برای موفقیت در برنامه نویسی اندروید لازم است تا ابتکار عمل داشته باشید.از ایده های تکراری بشدت بپرهیزید و سعی نمایید ایده های جدید بکارگیرید زیرا دنیای اندروید تشنه ایده های خلاقانه و بدیع است.
کپی نکنید
شاید برای یادگیری زبان اندروید استفاده از کدهای نوشته شده توسط دیگر برنامه نویسان برایتان مفید باشد اما این را بدانید که حتی اگر کسی متوجه کپی کاری شما در طول پروژه نشود ،در انتهای کار نخواهید توانست یک اپلیکیشن تکراری را انتشار دهید .

عضویت در گروه های برنامه نویسی

در گروه های چت اندروید عضو شوید.در اینصورت در مواقعی که نیاز به یافتن پاسخ سوالی باشد خواهید توانست با پرسش از متخصصین حاضر در گروه جواب سوالات خود را بیابید.

جستجوی صحیح در اینترنت

تمام افراد برای پاسخگویی به سوالات خود در اینترنت بدنبال جواب سوالات خود میگردند.اما بدین منظور و برای پاسخگویی به سوالات برنامه نویسی لازم است تا شیوه صحیح جستجوی اینترنتی را بدانید تا نتیجه مطلوبی را پیدا نمایید .سعی نمایید تا سوالات خود را بشکل انگلیسی سرچ نمایید تا جواب سوالات خود را از مرجع و بدون ترجمه که ممکن است حاوی کج فهمی مترجم باشید ،دریافت نمایید

…ادامه دارد


مطالب مرتبط:

آموزشگاه برنامه نویسی

کلاس آموزش اتوکد

بهترین آموزشگاه افترافکت

دوره آموزش پریمیر

کلاس آموزش icdl