کاربرد زبان برنامه نویسی سوئیفت

برای برنامه نویسان موبایل داشتن یک مسیر مشخص برای ادامه مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است .اما برای برنامه نویسی با یک زبان ،نخست باید بطور کامل با تمامی جوانب آن زبان آشنا باشید و حتما در زندگی کاری خود با این سئوال مهم روبرو شده اید که زبان برنامه نویسی سوئیفت چیست .زبان سوئیفت یا swift language  ،یک زبان تازه است و در بین مخاطبان این سوء برداشت وجود دارد که برنامه نویسی آپ موبایل ios با سوئیفت بسیار دشوار تر از دیگر زبان هاست.بدین منظور تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی زبان سوئیفت بپردازیم تا در صورتیکه قصد یادگیری این زبان را دارید ،بتوانید انتخاب آگاهانه ای را داشته باشید.

کلاس آموزشی آی سی دی ال

تاریخچه زبان برنامه نویسی سوئیفت

در جولای سال ۲۰۱۰ کریس لنتر توسعه Swift را آغاز نمود و به واسطه برنامه نویسان اپل توانست آن را توسعه بخشد.این زبان ایده خود را از زبان هایی نظیر : C# , RuST , Haskell Ruby و Python گرفت.پس از ۴ سال و در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل اولین برنامه عرضه شده به صورت عمومی بود که با زبان برنامه نویسی Swift نوشته شده بود.در این کنفرانس نسخه بتای زبان برنامه نویسی سوئیفت برای توسعه دهندگان اپل عرضه شد اما اپل اعلام کرد که ممکن است منبع ورژن نهایی سوئیفت با ورژن آزمایشی آن تداخل داشته باشد. شرکت اپل برنامه ریزی کرد تا در صورت نیاز مبدل های کد منبعی را برای عرضه نسخه کامل بسازد.در این کنفرانس دستورالعملی ۵۰۰ صفحه ای به نام “زبان برنامه نویسی سوئیفت” عرضه شد که در فروشگاه iBooks و و بسایت رسمی موجود است. نسخه ۱.۰ سوئیفت در نهم سپتامبر سال ۲۰۱۴ به همراه Xcode 6.0 Gold Master برای iOS عرضه شد. سوئیفت ۱.۱ در ۲۲ اکتبر سال ۲۰۱۴ به همراه Xcode 6.1 عرضه شد. سوئیفت ۱.۲ در ۸ آوریل سال ۲۰۱۵ به همراه Xcode 6.3 عرضه شد. سوئیفت ۲.۰ در کنفرانس WWDC سال ۲۰۱۵ معرفی شد و در ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۱۵ برای انتشار برنامه ها در فروشگاه App Store قرار گرفت. سوئیفت ۳.۰ در ۱۳ سپتامبر سال ۲۰۱۶ عرضه شد.در سال ۲۰۱۵ در وبسایت Stack Overflowطبق نظر سنجی که انجام داده بودند ،زبان سوئیفت رتبه اول و در سال ۲۰۱۶ رتبه دوم را به خود اختصاص داد. در طی کنفرانس WWDC سال ۲۰۱۶، شرکت اپل یک برنامه مخصوص iPad به نام Swift Playgrounds را معرفی کرد که هدف آن آموزش کدنویسی در سوئیفت به افراد است.محیط این برنامه بشکل یک بازی سه بعدی است که کدها پس از نوشته شدن و اجرا بازخورد دارند..

کلاس آموزش حرفه ای فتوشاپ

در ژانویه سال ۲۰۱۷، کریس لتنر جدا شدن خود از شرکت Apple را اعلام کرد تا مقام جدیدی را در شرکت Tesla Motors بپذیرد و رهبری پروژه سوئیفت بر عهده Ted Kremenek قرار گرفت.

زبان برنامه نویسی سوئیفت چیست

سوئیفت یک زبان برنامه نویسی است که برای توسعه ios ,watchOS , macOS ,tvOS استفاده میشود.زبان سوئیفت یک زبان کامپایلری است و چند منظوره است.
زبان سوئیفت از قائده برنامه نویسی مدرن استفاده میکند و جایگزینی برای Objective C است.وجه تمایزی که سوئیفت با دیگر زبان های برنامه نویسی موبایل دارد قابلیتی با نام playgrounds است.این قابلیت به برنامه نویسان این اجازه را میدهد که در محیط کاربری Xcode که میتوانند حاصل عمل خود را بصورت آنی تماشا نمایند .این قابلیت ،سوئیفت را به مانند یک زبان اسکریپتی نمایان میکند.بیایید در کنار پاسخ به سئوال مهم زبان برنامه نویسی سوئیفت چیست ، مزایای این زبان را با هم مرور کنیم.

آموزشگاه طراحی سایت

مزایای زبان برنامه نویسی سوئیفت

خلاقانه بودن زبان سوئیفت

تا همین اواخر زبان objective c محبوبترین زبان در بین زبان هی برنامه نویسی ios بود.اما به تازگی زبان تازه سئیفت طرفداران بسیاری را نزد برنامه نویسان موبایل از آن خود کرده است.بهترین بخش زبان سوئیفت این است که زراحی شده تا پیشرفته تر و تعاملی تر شود.اینده درخشانی که مرهون همین عوامل است .بدون تردید توسعه آپ های ios توسط سوئیفت صورت میپذیرد.این زبان به دلیل نو بودن خلاقانه نیز هست و شما با یادگیری آن میتوانید با خلاقیتی که از خود نشان میدهید از آن استفاده ببرید و برنامه های جدید و متنوعی را تولید نمایید.

قدرتمند و سریع

به دلیل دقیق و ساده بودن زبان سوئیفت توانایی این را دارید که کدها را بشکلی امن بنویسید .بدین ترتیب شناسایی ایرادات برنامه به آسانی صورت میپذیردعلاوه بر این زبان سوئیفت بشکل خودکار حافظه سیستم را مدیریت مینماید.

کلاس حرفه ای وردپرس

کدهای ساده

نقطه قوتی که از نظر توسعه دهندگان اپلیکیشن ها متوجه سوئیفت است ،این مورد است که زبان سوئیفت نیاز به منابع کد طولانی یا source code ندارد.بدین ترتیب میتوانید زمان کمتری را برای تولید کدهای خود و در نتیجه آن اپلیکیشن صرف نمایید.بدین ترتیب میتوانید با سرعت بیشتری نسبت به تولید اپلیکیشن اقدام نمایید.علاوه بر این ،نکته جالبی که در سوئیفت به چشم میخورد ،قابلیت استفاده از ایموجی ها در بدنه کدهای خود است.

زبان بالغ

زبان سوئیفت علیرغم نو بودن ،از زبان های قدیمی تلفیق شده است.بنابراین سوئیفت زبانی توسعه یافته و قدرتمند است و از تمام زبان های دیگر ویژگی هایی را به ارث برده است.

امنیت بالا

تیم سوئیفت کاملا بر امنیت متمرکز است.پس در طول فرایند کد نویسی به هیچ کد ناامنی بر نخواهید خورد و امنیت پروژه شما تامین است.

بهترین آموزشگاه افترافکت